Стоматология «ПолиДент»
Професійна
сімейна
стоматологія
Facebook Instagram
* Специалист:
* Ваше имя:
* Телефон:
* E-mail:
* Сообщение:

осталось символов

Час роботи клініки «Полідент» /></a>
<a href=Запитати лікаря
Наші партнери

Відновлення та реставрація зубів

Відновлення та реставрація зубів

Дуже часто, коли йдеться вже не лише про відновлення форми зуба, а й про досягнення високої естетики зуба, що відновлюється – можна почути такі терміни як: естетична реставрація зубів, косметична реставрація зубів, художня реставрація зубів – все це синоніми. У нашій клініці на Шулявці ви можете не тільки відновити зуби, але й надати їм естетичний вигляд.

Що таке реставрація зубів? Які методи реставрації зубів існують?

Реставрація – це відновлення та нарощування зубів, передусім передніх, що виробляється за допомогою будь-яких специфічних матеріалів: композитних, керамічних, пластмасових.

Існує два види реставрації – пряма (проводиться безпосередньо в ротовій порожнині), і непряма – вимагає попереднього зняття зліпків, за якими зубний технік у лабораторії виготовляє необхідну конструкцію. До прямого типу відноситься реставрація фотополімерами, або, як їх ще називають, композитами, до непрямого - відтворення функції та естетики зубних рядів з використанням конструкцій з металу, кераміки, металокераміки, оксиду цирконію, пластмаси, нейлону та акрилу. Однак найчастіше термін «реставрація» має на увазі роботу з композитними матеріалами, тобто композитну реставрацію зубів.

Що таке художня реставрація зубів?

Якщо оточуючі і сам пацієнт не можуть відрізнити зуб від натурального, що вийшов під час реставрації, то таку реставрацію можна назвати художньою. Раніше пломби робили з грубих амальгамних матеріалів, які були дуже помітні на зубах, їм на зміну прийшов міцний і водночас еластичний фотополімерний композит, схожий на колір з натуральними зубами. З появою в стоматології фотополімерів стала набирати популярності нова послуга — художня реставрація, що дозволяє відновити відсутні тканини зуба таким чином, щоб їх не можна було відрізнити від натуральних.

Художня реставрація зубів композитами: ДО Художня реставрація зубів композитами: ПІСЛЯ

У нашій клініці для проведення художньої реставрації передніх зубів використовують нанокомпозит. Спеціальний наповнювач і щільно прилеглі один до одного частинки, з яких складається матеріал, роблять пломбу дуже міцною, гладкою і практично не відрізняється від керамічних конструкцій. Нанокомпозит має єдиний недолік — його необхідно раз на півроку полірувати, інакше він перестане блищати. Проте враховуючи, що таку процедуру, як професійна гігієна ротової порожнини, необхідно проходити також двічі на рік, проблема необхідності полірування вирішується дуже просто.

Які переваги композитної реставрації зубів?

Не важко здогадатися, що за допомогою коронок та вінірів/люмінірів домогтися ідеального результату трохи простіше, ніж з використанням матеріалів, що фотозатверджуються. Адже під час проведення композитної реставрації переднього зуба фахівець повинен не тільки підібрати матеріал, який не відрізняється від живих тканин, але і з максимальною точністю відтворити його поверхню: горбики, фісури та інші анатомічні особливості. Однак у відновлення зубних рядів фотополімерами є певні переваги:

  1. Установка вимагає мінімального препарування – буквально не більше 0,1-0,2 мм, тоді як під коронки зуб доводиться досить сильно обточувати.
  2. Композитну реставрацію роблять протягом 1-го прийому лікаря, т. о. пацієнту не доводиться кілька тижнів ходити з тимчасовими накладками, чекаючи виготовлення постійних конструкцій.
  3. Реставрацію, що не сподобалася, можна зняти і в той же день замінити новою.
  4. При пошкодженні, реставрацію, що відкололася, відновлюють протягом буквально декількох хвилин.
  5. Ціна. Відтворювати зуби фотополімерами набагато дешевше, ніж керамічними накладками чи коронками.

Чи можна за допомогою художньої реставрації виправити криві зуби?

Дефекти прикусу усувають художньою реставрацією лише у певних випадках за відсутності серйозних порушень у бічних відділах. Однак, на мій погляд, будь-які зубощелепні аномалії краще лікувати за допомогою брекетів – їх установка не потребує обточування зубів. Якщо у вас криві передні зуби і спостерігається скупченість, насамперед слід звернутися до ортодонта і лише потім, якщо кінцевий результат вас не влаштує, скоригувати форму зубів нанокомпозитом.

Нанокомпозити роблять пломбу дуже міцною, гладкою і практично не відрізняється від керамічних конструкцій.

Реставрація можлива лише на передніх зубах?

Да, композитна реставрація застосовується лише для передніх зубів. Відновлення сильно пошкодженого жувального зуба фотополімерами може призвести до його руйнування. Справа в тому, що на бічні зуби виявляється вертикальне навантаження, під впливом якого еластичний нанокомпозит починає прогинатися, збільшуватися в розмірах і тиснути на стінки зуба зсередини. Через тиск зуб тріскається і розвалюється. Тому при реставрації великої кількості тканин на молярах краще використовувати більш жорсткі та жорсткі конструкції – вкладки чи коронки.

Які складнощі виникають за відновлення зубів методом художньої реставрації?

Уникнути складнощів при роботі з композитами допомагають наступні правила.

  1. Грамотно спланувати лікування у спеціальній програмі та продемонструвати пацієнту, як саме виглядатимуть його майбутні зуби. Ідеальної естетики посмішки можна досягти, керуючись правилом золотого перерізу, тобто слід стежити, щоб зуби співвідносилися між собою у певній пропорції. Визначити розмір кожного зуба лікареві допомагає спеціальний вимірювальний прилад – штангенциркуль.
  2. Крім того, використання композиту передбачає роботу за певною методикою: спочатку, якщо потрібно, стоматолог обточує зуб, потім протруює його спеціальною кислотою для кращої фіксації матеріалу, далі наносить клей, а на нього – фотополімер, і лише потім полірує. Недотримання вищеописаної технології скорочує термін служби реставрації.

Чи існують протипоказання до реставрації зубів?

Реставрація композитними матеріалами заборонена у двох випадках: при бруксизмі та сильних руйнуваннях зуба.

Як зберегти отриманий результат якнайдовше?

Реставрації мають ті ж властивості, що і натуральні зуби - також сколюються і з часом стираються. Якщо доглядати нанокомпозити, як свої власні зуби - чистити по три хвилини не менше двох разів на день за допомогою не тільки щітки і пасти, але і іригатора і зубної нитки, не гризти безперервно насіння і приходити на полірування раз на півроку, вони прослужать дуже довго.

Про нас | Послуги | Статті | Новини | Контакти

Copyright © 2024 Полидент Все права защищены. Разработка и сопровождение сайта IT-Spectrum

Статистика сайта