Лікування карієсу
Про карієс сказано багато та різного. Найголовніше, що з цього треба розуміти, так це те, що карієс – це така ж хвороба, як ангіна, наприклад, і вимагає невідкладного лікування.
Карієс – це захворювання, викликане продуктами життєдіяльності численних мікробів, а в основному бактерій Стрептокока, особливо молочною кислотою, які містяться у м'якому нальоті на зубах. А це означає, що надмірна кількість стрептококів, що розвиваються в пошкоджених зубах, може сприяти багатьом навіть "незубним" хворобам, таким як хронічні ангіни, дерматологічні проблеми на обличчі (те ж акне), і навіть хвороби ШКТ. Цей перелік далеко неповний.
Тому нині першочерговим завданням стоматологів стає виявлення карієсу ранньому етапі розвитку захворювання. Це дозволяє застосовувати більше щадні методи лікування, без бормашини. А також запобігати розвитку рецидивів карієсу. Таким чином, регулярний огляд у стоматолога стає дедалі актуальнішим. Лікування карієсу у сучасній стоматології вже давно не зводиться просто до видалення уражених тканин та заповнення дефекту пломбувальним матеріалом. Сучасні пломби навіть називаються власне не «пломби», а «художні реставрації», оскільки вони не лише замінюють втрачені частини зуба, а й повторюють їх за формою, кольором та мікрорельєфом (горбки, ямки, фісури та інші деталі поверхні). Відновлений таким чином зуб виглядає як абсолютно здоровий та ніколи не лікований.
карієс - це така сама хвороба, як ангіна...
Сучасні пломбувальні матеріали за своєю міцністю та стійкістю до навантажень впритул наближаються до властивостей самої емалі зуба. Сила зчеплення матеріалу із зубними тканинами можна порівняти з міцністю самого зуба на розрив. Таким чином, випадання такої пломби стає не те що рідкістю, а просто справжнісіньким "дивом", якого в нашій практиці, на щастя, не буває.